keno
 
Καλώς ήρθες Επισκέπτη
Πρόσφατα Θέματα
» πως να αποστιθησεις ποιο εύκολα;
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.10.18 20:07 από evelyntzika

» Grammar Nazi
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.10.18 19:59 από evelyntzika

» Οι δυσκολίες μιας μελλοντικής υποψήφιας
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty09.09.18 12:07 από Andriana P.

» Μετεγγραφές
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty03.09.18 2:10 από Oz

» Βάσεις 2018
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty12.08.18 15:34 από Spyros

» ΕΚΘΕΣΗ ΓΠ 2018
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty08.06.18 13:24 από john_pane

» ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty04.06.18 21:17 από john_pane

» Κούραση
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.05.18 11:28 από john_pane

» 10% πανελληνιες
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty03.05.18 0:25 από kostas123

» Τουριστικά
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.04.18 1:11 από Chalmoukaki

» Σε ποια σχολή θέλετε να περάσετε;
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.04.18 1:10 από Chalmoukaki

» ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΘΉΜΑΤΑ
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty20.04.18 1:09 από Chalmoukaki

» Θεωρητική 2018
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty15.04.18 11:15 από annamikaelson13

» Είμαι τρελαμενος
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty12.04.18 20:06 από john_pane

» Σειρές
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty12.04.18 20:03 από φενια

» 2o Android APP διαθέσιμο! | ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΡΙΩΝ
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty02.04.18 17:29 από Chulee

» İatrikh
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty30.03.18 3:20 από Θείος Μπολζάνος

» μαθηματικά 2ου πεδίου
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty28.03.18 0:20 από Ioannakar

» σχολες
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty16.03.18 19:34 από Maria_pap

» πληροφορίες για την θεωρητική
Προβλεψεις - Σελίδα 4 Empty10.03.18 12:52 από ele99

Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Κανένας

Παρόντες χρήστες
Επισκέπτες : 0
«Μυστικοί» : 0
Μέλη : 0
Συνδεδεμένοι :
Refresh
Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 1503, στις 27.05.16 23:35
Συνολικοί επισκέπτες







Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 21:41

αγχωνομαι πρωτον)διοτι πιστευω οτι δεν θα βγαλω ουτε τοσα μορια,οι βαθμοι μου εινα σχετικα καλοί για παράδειγμα ιστορια γραφω πανω καπου 16-17, μερικες μορες αν τα παραθεματα ειναι σχετικα δύσκολα γραφω καπου στο 14 δηλαδή θελουν μεγαλη προσοχή την οποια δεν διαθέτω διοτι με καταβάλει το άγχος . Δεύτερον) αγχωνομαι και με τα μαθηματικά τα οποια δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα το πρωτο κεφάλαιο, το μονο που μου φαίνεται ευκολο ειναι το 3. Εκανα την βλακια να μην παω φροντιστήριο μαθηματικα στην πρωτη και την δευτέρα με αποτέλεσμα να εχω κενά. Σημειωτέον οτι σε διαγωνισματα
στα μαθηματικα εφ ολης της υλης γραφω της περισσότερες φορες κάτω απο βαση.


Πλάτων

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 21:49

Επισης να πω οτι η καθηγήτρια που έχουμε στο φροντιστήριο δεν ενδιαφέρεται και πολύ γιατι λεει οτι περασαν παιδαγωγικα ο καθε ασχετος ,ακομη απο τα 6 παιδια που είμαστε στο τμημα τα μονο εγω και αλλο ενα παιδι προσπαθούν μονο που στην δικιά μου περίπτωση δεν αποδίδω στο έπακρο τα αλλα παιδια δεν ενδιαφέρονται και πολυ διοτι επελεξαν τα μαθηματικά μονο για την πλακα. Προτείνεται να κανω κάποια ιδιαίτερα μαθήματα ωστε να βελτιωθω ;εστω και αργα , αν και πιστευω οτι χρονος υπαρχει

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Danai 11.04.17 22:03

Θεωρητικη κατεύθυνση εισαι και πηρες ως 4ο ή 5ο μάθημα μαθηματικά;

Danai
Danai
Θεωρητική
Points : 698

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από StefanNemania 11.04.17 22:25

Πλατονα , εκτως και αν εισαι τελειως ασχετος με τα μαθηματικα (δηλαδη να μη μπορεις να λυσεις ουτε προτοβαθμια εξισωση/ανισωση) με μια καλη πρπσπαθεια μπορεις να γραψεις αξιοπρεπεστατα στα μαθ γενικης. Ειναι αρκετα γελοια : δυο πραματακια στις συναρτησεις, τρια στην στατιστικη και κατι ψευδοπιθανοτητες. Αμα θες να περασεις παιδαγωγικα στρωσου !
Εγω, οσω αφορα το θεμα του ποστ περιμαινω να γραψω εκθεση 15-16, γτ καπου εκει ενδιαμεσα εγραφα στα κριτηρια αξιολογησης στα ιδιετερα μεχρι στιγμης. Εχω γραψει 20 μεχρι τωρα. Εσεις πωσα γραψατε συνολικα ;

StefanNemania
StefanNemania
Points : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 22:42

Δεν ειναι οτι δεν διαβαζω απλως δεν τους δινω και πολύ έμφαση προτιμώ να γραψω καλα εκθεση ιστορια και αρχαια και μετα μαθηαμτικα. Αρκετα γελοια ειναι αλλα να σου θυμίσω οτι το 2016 πέρασαν στα παιδαγωγικα παιδια γράφοντας 2 κ 3 στα μαθηματικά γενικης και δεν ειναι οτι δεν εγραψαν καλα μονο στα μαθηματικά γενικης εινα οτι και στα άλλα μαθήματα δεν εγραψαν... γενικότερα το 2016 περασαν παιδια δάσκαλοι και νηπιαγωγοι τα οποια υπο αλλες συνθηκες απο το 1 πεδιο δεν θα περνούσαν πουθενα δεν το λεω απο κακια αλλα λεω τι εγινε στο σχολειο μου,υπήρχαν ομως και παιδια τα οποια έβγαλαν 14 και 15 χιλιαδες τα οποια επέλεξαν τα παιδαγωγικα γιατι ηταν ο στοχος τους

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από sofakik 11.04.17 23:05

Καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις πιστευω πως θα πετυχεις το στοχο σου και εμενα μου αρεσουν τα Παιδαγωγικα αλλα πρωτη μου επιλογη ειναι η νομικη παρ ολα αυτα στα μαθηματικα θεωρω πως εχοντας κατανοησει βασικα πραγματακια θα σαι κομπλε απλα μην ξεχνας πως μαθηματικά εκθεση ειναι βαρύτητας οποτε μαλλον πρεπει εκει να δωσεις περισσοτερο προσοχη.stephan βρε συ δε τα μετραω αλλα εννοεις 20 σαν επισημο διαγωνισμα η και για το σπιτι;

sofakik
sofakik
Points : 389

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 23:24

Στην εκθεση , το οποιο ειναι κατα την γνώμη μου το καλύτερο απο ολα τα μαθηματα , δινω περισσότερο έμφαση , το ξερω οτι κανεις δεν στηρίχθηκε 100% στην εκθεση οπως για παράδειγμα στα λατινικα που λενει πολλά παιδιά οτι στοχευουν στο 20 αλλα ευελπιστώ οτι θα γραψω πανω απο 14 ή εστω και 14, λεω εστω 14 γιατι ποτε δεν ξέρεις πως θα σε βαθμολόγησουν σε ενα μάθημα σχετικά
υποκειμενικο...

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 23:27

Sofakik ελπίζω να πετύχεις τον στόχο σου, μακαρι να περάσουμε ολοι εκει που θέλουμε

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από sofakik 11.04.17 23:38

Ναι ρε συ ισχύει στην εκθεση συμβαινουν οι εκπληξεις ! Μαθητρια της οποιας η μαμα καθηγήτρια πολυ γνωστο ονομα εκθεσιολογος ενω εγραφε ολο ξερεις 18 αρια και τετοια παει πανελληνιεε κ γραφει 11.8 επειδη στην ουσια για ενα απλο θεμα ειχε πολυ επισημο υφος κ λεξιλογιο καπως ετσι η εκθεση ειναι καθαρα να προσαρμοστεις στο θεμα..!!

sofakik
sofakik
Points : 389

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 11.04.17 23:47

Το χειρότερο ειναι οτι γνωστός μου που εδινε πανελληνιες το 2014 χωρις να ανοίξει ποτε βιβλιο στην εκθεση και πηγε διαβαζοντας μονο θεωρια χωρισ ποτε να διαβασει ενα σχεδιαγραμμα εγραψε 17 να σημειωθεί οτι ηταν και τεχνολογική κατεύθυνση (οχι οτι η κατεύθυνση παιζει καποιο ρολο στην έκθεση ) νομιζω ολα ειναι εκείνη την στιγμή στην εκθεση εξαρτάται και σε τι λογής βαθμολογτη θα πέσεις...
Λεω το χειρότερο καθως υπήρχαν παιδιά που διαβαζαν συστηματικά έκθεση ολη την χρονια και πανε και γραφουν 13 14 . Κοπελα απο το φροντιστήριο που πηγαίνω περασε ψυχολογία κρητη γραφοντας 13 έκθεση και 19 στα αρχαια....

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από sofakik 11.04.17 23:55

Ναι ρε συ ισχυει πολυ αυτο..ασε στην εκθεση ειναι αυτο που νομιζεις οτι εγραψες καλα κ εχεις γαψει 12 και νομιζεις οτι εγραψες χαλια κ βλεπεις 17!!

sofakik
sofakik
Points : 389

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από StefanNemania 12.04.17 13:32

Σοφια , εννωουσα μονο για το σπιτι, ε ποσα να ειναι τα επισημα ; εμεις πρεπει να γραψαμε 2 στο σχολειο.

StefanNemania
StefanNemania
Points : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από StefanNemania 12.04.17 13:33

Κατα τα αλλα σωστα αυτα που λετε, δεν ξες τι θα σου τυχει στην εκθεση

StefanNemania
StefanNemania
Points : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από ioanna. 12.04.17 23:05

Δε πειράζει παιδιά,τουλάχιστον θα έχουμε την ψευδαίσθηση οτι γράψαμε καλά και δε θα μας πιάσει κατάθλιψη απο το πρώτο μάθημα Laughing

ioanna.
ioanna.
Θεωρητική
Points : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Danai 12.04.17 23:42

Χαχαχα καλα τα λεει η Ιωαννα!

Danai
Danai
Θεωρητική
Points : 698

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από sofakik 13.04.17 0:18

Χαχαχχα ναι ισζυει!! Αα καταλαβα stefan μμ δεε τα χω μετρήσει για το σπιτι πρεπει να ναι ομως αρκετα!!

sofakik
sofakik
Points : 389

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Anthoula 04.06.17 19:37

Φίλε Πλάτων, μην αγχώνεσαι! Ξέρω, στο έχουν πει πολλοί. Ωστοσο, πρεπει να συνειδητοποιήσουμε, και εγώ μαζί, οτι καταβάλαμε τεραστια προσπαθεια αυτή τη χρόνια, και όχι μονο αυτή τη χρονια! Δεν πρέπει να τα παραστήσουμε τώρα! Θα δώσουμε το 100% του εαυτού μας για να πετυχουμε το σκοπό μας. Εν τω μεταξυ, είμαι και εγώ απο Ρόδο και έχω πολλους φιλους που θέλουν παιδαγωγικα. Οι προβλεψεις λένε οτι οι βάσεις θα ανέβουν, αλλά είναι απλα προβλέψεις. Εσύ θα κάνεις την προσπαθεια σου και ο,τι γίνει. Αν θες πραγματικά κάτι, θα το καταφέρεις. Οι Πανελλήνιες δεν είναι και το τέλος του κόσμου!

Anthoula
Anthoula
Θετική
Points : 28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 05.06.17 0:59

Anthoula πιστευω οτι θα ανέβουν μονο στις μεγαλες πόλεις οπως αθηνα θεσσαλονικη πατρα αντε και γιαννενα, ευελπιστώ οτι το νηπιαγωγων Ρόδου δεν θα ανέβει τοσο πολύ (((να πω την αμαρτία μου θα με βόλευε να πέσει λιγο ακομα η βαση του, να μου πεις που θα φτασει στο 5 χιλ? Και θα απαντήσω στην ρητορική μου ερώτηση οτι οχι και 5 χιλ καπου στο 6 μ 7 κ 8 με βολευει. Βέβαια δεν είναι στόχος μου ν; βγαλω τοσα μορια αλλα θελω να ειμαι σίγουρος , εχω και εγω τς ανασφάλειεςς μου βρε παιδι μου)))

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 05.06.17 1:02

Τι λετε να βαλουν αρχαια ? Εγω πιστεύω ηθικα απο 5 και κατω
Αν και ολοι λενει πολιτεια κ πολιτικα
Πολιτεια εβαλε ο οεφε ειναι δυνατον να την βαλουν παλι.... και να μην την εβαζε ο οεφε η πολιτεία σαν ενότητα ειναι σχετικα εύκολη και νομίζω δεν υπάρχει παιδί θεωρητικης π να μην τ αρεσει η πολιτεία
Οπότε σχεδον ολοι θα ειχαμε στο γνωστο ενα 11.8 .11.9 στο τσιπάκι μας οποτε δεν νομιζω να τς συμφέρει κ πολύ

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Danai 05.06.17 1:25

Πλατων, δεν ειναι και τοσο ευκολο το γνωστο οπως το παρουσιάζεις.. τι 11,9/12 αν ειναι δυνατόν... θα πρέπει να τα εχεις γραψει ολα αψογα!

Danai
Danai
Θεωρητική
Points : 698

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Thema Aplo Απ: Προβλεψεις

Δημοσίευση από Πλάτων 05.06.17 1:31

Φυσικα κ δεν είναι εύκολο ,εγω λεω αν τυχόν βάλουν πολιτεια οτι οι περισσότεροι θα γράψουν παρα πολύ καλα , οτι αν δεις τα στατιστικά του 2011 αν δεν κανω λαθος που εβαλαν πολιτεια ενα 60 μ 70 % έγραψε πάνω απο βαση... αν κανω καπου λάθος μπορείς να με διορθώσεις .
Το γνωστο εχει ενα βαθμό δυσκολίας αλλα οχι τοσο μεγαλο οσο το άγνωστο

Πλάτων
Πλάτων
Points : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή


Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης